گران شدن ۲ تا ۵ میلیونی قیمت خودرو در آستانه اعلام نتایج قرعه کشی

در آستانه اعلام نتایج قرعه کشی و احتمال هک شده بودن سامانه یکپارچه فروش خودرو، چهار محصول سمند، ساینا، پژو پارس و تارا اتوماتیک در بازار آزاد از ۲ تا ۵ میلیون تومان رشد قیمت را تجربه کردند.

کد خبر: 26022

به گزارش زنهار، با گذشت یک هفته از برگزاری قرعه کشی سامانه یکپارچه فروش خودرو، گفته می شود که این سامانه هک شده است. براساس شایعات دلیل اصلی عرضه ۷۷ هزار دستگاهی خودرو در دور دوم قرعه کشی هک شدن، بوده است. اینکه چه مقدار شفافیت در خصوص عملکرد سامانه یک پارچه خودرو وجود دارد، جای سوال است. ولی اگر شایعه هک شدن سامانه یکپارچه فروش خودرو و کاهش عرضه محصولات به این دلیل حقیقت داشته باشد، سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت باید نسبت به انحلال این سامانه و لغو قیمت گذاری دستوری خودروها بی تعلل اقدام کند.

بسیاری از مدیران ارشد خودروسازان خصوصی نسبت به عملکرد سامانه فروش معترض بوده و این مکانیزم فروش را عامل اصلی ضرر مالی تلقی می کنند. در ادامه قیمت خودروها در بازار را همزمان با اعلام نتایج قرعه کشی دور دوم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

    سمند ال ایکس در نسخه گازسوز مجهز به موتور ملی روزهای پایانی هفته گذشته با قیمت ۴۱۰ میلیون تومان معامله می شد. اما امروز قیمت این خودرو از مرز ۴۱۵ میلیون تومان عبور کرد

سمند گران شد

سمند با عقب نشینی سازمان ملی استاندارد مجدد شماره گذاری می شود، این خودرو در بازار آزاد با موج گرانی در نسخه گازسوز مجهز به موتور ملی همراه شده است. سمند ال ایکس با مشخصات مذکور در روزهای پایانی هفته گذشته با قیمت ۴۱۰ میلیون تومان معامله می شد. اما امروز قیمت این خودرو از مرز ۴۱۵ میلیون تومان عبور کرده و احتمال گرانی مجدد آن در هفته جاری وجود دارد. شاید نیاز باشد سازمان ملی استاندارد نسبت به معیارهای تولید خودرو بیشتر دقت کند.

رشد ۲ تا ۵ میلیونی قیمت خودرو در آستانه اعلام نتایج قرعه کشی| آیا سامانه یک پارچه فروش خودرو هک شد؟

    ساینا تیپ ای ایکس اواخر هفته گذشته قیمت ۲۱۲ میلیون تومانی داشت. اما امروز قیمت این خودرو در بازار آزاد به ۲۱۴ میلیون تومان رسیده است

گروه خودروسازی سایپا به سمت فروش مستقیم محصولات خود حرکت کرده است و بیشتر ومحصولات این خودروساز از قرعه کشی خارج شدند. ساینا تیپ ای ایکس اواخر هفته گذشته قیمت ۲۱۲ میلیون تومانی داشت. اما امروز قیمت این خودرو در بازار آزاد به ۲۱۴ میلیون تومان رسیده است. برخی از کارشناسان دلیل رشد قیمت این محصول قرعه کشی وزارت صمت و تعطیلات تابستانی خودروسازان عنوان می کنند.

    پژو پارس مجهز به موتور تی یو۵ اواخر هفته گذشته با بها ۳۷۶ میلیون تومان در بازار آزاد معامله می شد، اما با نزدیک شدن اعلام نتایج قرعه کشی بها این خودرو در بازار به ۳۷۸ میلیون تومان رسیده است

پژو پارس دو میلیون تومان افزایش قیمت داشت

پژو پارس یکی از خودروهای سدان پر فروش گروه صنعتی ایران خودرو در بازار آزاد است. این خودرو اواخر هفته گذشته با بها ۳۷۶ میلیون تومان در بازار آزاد معامله می شد، اما با نزدیک شدن اعلام نتایج قرعه کشی بها این خودرو در بازار به ۳۷۸ میلیون تومان رسیده است. البته این قیمت برای محصول پارس مجهز به موتور تی یو۵ است، نسخه موتور ایکس یو این خودرو حدود ۵۰ میلیون تومان ارزان تر است.

    تارا اتوماتیک در روزهای پایانی هفته گذشته با قیمت ۵۹۰ میلیون تومان معامله می شد، اما اکنون قیمت این خودرو به بیشتر از ۵۹۳ میلیون تومان رسیده است

تارا سه میلیون تومان گران شد

تارا اتوماتیک یکی از محصولات جدید گروه صنعتی ایران خودرو در بازار آزاد است که اصطلاحا بد فروش نیز هست، زیرا از پیشرانه قدرتمندی بهره نمی برد. این خودرو در روزهای پایانی هفته گذشته با قیمت ۵۹۰ میلیون تومان معامله می شد، اما اکنون قیمت این خودرو به بیشتر از ۵۹۳ میلیون تومان رسیده است. افزایش قیمت تارا در روزی که اعلام نتایج قرعه کشی منتشر می شود، خبر از افزایش مجدد گرانی این خودرو در روزهای آتی هفته جاری دارد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار