کد خبر: 22959

زمان واریز یارانه نان

مسئولان استانداری تهران، آزادسازی قیمت گندم، آرد و نان و واریز مابه التفاوت آن به حساب سرپرستان خانوار را رد کرده اند. حشمت الله عسگری در این رابطه گفته که قیمت نان همان نرخ مصوب سال ۱۴۰۰ است و هرگونه افزایش خارج از مصوبه، غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می‌شود

به گزارش زنهار، مرحله اول طرح هوشمند سازی یارانه آرد و نان از امروز در استان تهران آغاز شد. طرحی که در آن استانداری تهران با همکاری دیگر نهاد‌های اجرایی ۶ هزار و ۸۰۰ دستگاه کارتخوان در نانوایی‌ها نصب کرده تا شیوه خرید نان توسط مردم به شکل آزمایشی در پایتخت تغییر کند.

با اجرای این طرح، حالا بخشی از مردم این گونه برداشت کرده اند که ارز ترجیحی نان حذف شده و قرار است که دولت یارانه آن را پرداخت کند. در این میان حتی ادعای واریز ۳۰۰ هزار تومانی یارانه نان نیز به حساب سرپرستان خانوار مطرح شده است.

اما مسئولان استانداری تهران، آزادسازی قیمت گندم، آرد و نان و واریز مابه التفاوت آن به حساب سرپرستان خانوار را رد کرده اند.

حشمت الله عسگری در این رابطه گفته که قیمت نان همان نرخ مصوب سال ۱۴۰۰ است و هرگونه افزایش خارج از مصوبه، غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می‌شود. او معتقد است که با اجرای این طرح درکشور، از هدررفت سالانه بیش از حدود چهار میلیون تن نان در کشور و قاچاق گسترده آرد یارانه‌ای جلوگیری خواهد شد.

با این وجود به نظر می‌رسد که فعلا دولت قصدی برای آزادسازی و واریز یارانه آن به حساب سرپرستان خانوا ندارد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار