کد خبر: 22649

چه زمانی برای منتخبان رزرو خودرو، پیامک ارسال می‌شود؟

بروز ناهمانگی میان وزارت صمت و خودروسازان باعت شد وضعیت برخی کاربران که برنده قرعه‌کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام شده بودند، به «رزرو» تغییر کند. اعتراضات در این زمینه وزارتخانه را بر آن داشت که اعلام کند به همه منتخبان این دوره خودرو تعلق می‌گیرد. اما ابهامات این موضوع هنوز به پایان نرسیده است.

 به گزارش زنهار، در اولین دوره قرعه‌کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، نتایج برخی افراد از برنده به رزرو تغییر کرد. وزارت صمت نیز خودروسازان را مکلف کرد که به همه منتخبان قطعی و ذخیره خودرو بدهند.

بر اساس اطلاعیه‌ای که سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وابسته به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، روز ۲۵ خرداد، صادر کرد، با توجه به اتمام فرصت واریز وجه منتخبان اصلی، همه منخبان ذخیره (رزرو) از امروز (شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱) می‌توانند با مراجعه به سایت‌های فروش خودروسازان، نسبت به انجام فرآیند ثبت‌نام نهایی و واریز وجه اقدام کنند.

مطابق با این اطلاعیه، مهلت ثبت‌نام منتخبان ذخیره این دوره از قرعه‌کشی خودرو، تا ۶ تیر ۱۴۰۱ خواهد بود.

اما به گفته مخاطبان، همچنان برای برخی افراد رزرو پیامکی ارسال نشده و هنگام مراجعه به سایت خودروسازان موفق به پرداخت وجه نمی‌شوند.

 خودروسازان در پاسخ به پیگیری‌های تجارت‌نیوز در رابطه با علت تاخیر و زمان ارسال پیامک‌ها اعلام کردند: تا پایان امروز سامانه خودروسازان باز و پیامک‌ها نیز به افراد رزروی ارسال می‌شود.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت نیز با تاکید بر اینکه به تمام افراد رزرو خودرو تخصیص داده می‌شود، در اینستاگرام خود گفت: پیامک تکمیل وجه برای برخی از افراد رزروی ارسال شده است و تا پایان امروز نیز به سایر منتخبان ارسال می‌شود. رزروی‌ها باید به سایت خودروساز مورد نظر خود مراجعه و تکمیل وجه کنند.

او افزود: خودروسازان وعده دادند تا ظهر امروز مشکل سامانه‌ خود را بر طرف کنند. اما اگر مشکلات رفع نشد، افرادی که در لیست رزروی‌ها هستند، تا ششم تیر فرصت تکمیل وجه و ارسال سایر مدارک مهلت دارند.

مردم چه می‌گویند؟

تجارت‌نیوز روز گذشته، گزارشی را در این زمینه منتشر کرد. نظر برخی از مخاطبان را در این زمینه در ادامه می‌خوانید.

-«م زنگ زدم ایران خودرو. فرمودن جزو رزروی های بعدی هستین، از وزارت صمت به ما ابلاغ نشده که همه واریز وجه انجام بدن! گفتم سامانه و همه جا گفته تمام رزروی ها از امروز میتونن واریز وجه انجام بدن که! ایشونم شماره سامانه یکپارچه رو دادن که پیگیر شم خودم!! اینم از قرعه کشی عادلانه!»

-«من از اول صبح بیدار شدم پول واریز کنم ولی تا الان که ساعت ۱۲ شده خبری از ایرانخودرو نیست. زنگ زدم به ایرانخودرو می گن چیزی به ما کتبی ابلاغ نشده فقط در حد خبره !!!! تمام شماره تلفن های وزارت صمت رو هم زدم هر کدوم ۶.۷ بار جوابگو نیستن. بد بخت من طلاهای زنمو فروختم هنوز بلاتکلیفیم.»

-«الان زنگ زدم به نمایندگی فروش بهمن، گفتند تا ظهر امروز سایت یاز میشه برای ثبت نام.»

-«من تماس گرفتم با یکی از نمایندگی هاشون میگن ظرفیت تکمیل شده به ذخیره ها خودرو تعلق نمیگیره برای همین سایت را باز نمیکنن برای واریز وجه.»

-«در سایت یکپارچه و سایت اصلی ایران خودرو برای من رزرو زده، تو سایت اصلی واریز وجه رو میزنم میگه درخواست یافت نشد!! تلفن هاشونم که اصلا بوق نمیخوره.»

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار