کد خبر: 18719

یک کالا در کمال ناباوری ارزان شد!

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه دولت باید با برنامه‌ریزی‌های لازم از کمبود کالا و افزایش قیمت‌ها در بازار جلوگیری کند، گفت: می‌توان با افزایش تولید هزینه‌ها را کاهش داد چرا که درحال‌حاضر ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور وجود دارد.

به گزارش زنهار؛ حمیدرضا رستگار با اشاره به اینکه واقعیت امروز بازار آهن نشان می‌دهد قیمت‌ها نسبت به نیمه دوم اسفندماه سال گذشته روند کاهشی داشته است، اظهار کرد: در اسفندماه سال گذشته هرکیلو تیرآهن ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان بود اما امروز هر کیلو میلگرد به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی با اعلام اینکه البته هنوز اختلاف زیادی میان قیمت‌های بین‌المللی و داخلی در بخش آهن و فولاد وجود دارد، افزود: همین امر عاملی شده تا واحدهای تولیدی با بهانه افزایش نرخ دستمزد و نرخ حامل‌های انرژی درصدد افزایش قیمت‌ها باشند اما به نظر ما می‌توان با افزایش تولید هزینه‌ها را کاهش داد چرا که درحال‌حاضر ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور وجود دارد اما میزان تولید ما حدود ۳۰ میلیون تن است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه دولت باید با برنامه‌ریزی‌های لازم از کمبود کالا و افزایش قیمت‌ها در بازار جلوگیری کند، گفت: ما به عنوان توزیع‌کننده آهن بازار را رصد کرده‌ و می‌گوییم براساس هزینه‌های تولید حتی قیمت‌ها می‌تواند یک مقدار کاهش هم داشته باشد، ولی تولیدکنندگان این موضوع را قبول ندارند. در همین زمینه دولت باید یک برنامه‌ریزی مناسب را برای بازار اعمال کند تا در آینده با توجه به سیاست‌های ساخت مسکن با مشکل در تامین مواد اولیه روبه‌رو نشویم.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار