دختر هکر ۱۷ ساله در فارس به دام پلیس فتا افتاد

دختر نوجوان ۱۷ ساله‌ای که اقدام به هک صفحه اینستاگرام و جعل عنوان کرده بود توسط پلیس فتا شناسایی و به مرجع قضایی معرفی شد.

دختر هکر ۱۷ ساله در فارس به دام پلیس فتا افتاد
کد خبر: 62171

به گزارش زنهار، فرشید زینلی در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده‌ای قضایی مبنی بر هک یکی از شبکه‌های اجتماعی یک شهروند، ردیابی و شناسایی عامل دسترسی غیرمجاز، در دستور کار ماموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتای این شهرستان با انجام اقدامات فنی و پلیسی ضمن بازگردانی صفحه شاکی، متهم مورد نظر که دوست و همکلاس شاکی بود، شناسایی و با هماهنگی قضایی به این پلیس احضارشد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت تصریح کرد: این متهم که دختری ۱۷ساله بود در مواجهه با مدارک و مستندات موجود بیان کرد: با استفاده از برخی برنامه‌های رایانه‌ای، به‌ تمامی تصاویر و اطلاعات قربانی دسترسی و با انجام تغییرات، دسترسی ادمین اصلی و صاحب صفحه  را به طور کامل قطع کرده است.

زینلی از تحویل متهم به دادسرا خبر داد و گفت: مجرمان سایبری که فضای مجازی را بستر مناسبی برای دستیابی به اهداف خود قرار می‌دهند، آگاه باشند کارشناسان پلیس فتا ردپای آنان را در فضای مجازی شناسایی و با اینگونه جرائم برخورد خواهند کرد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار