وضعیت هواشناسی امروز

سازمان هواشناسی برای نیمه شمالی کشور کاهش نسبی دما را پیش بینی کرد.

وضعیت هواشناسی امروز
کد خبر: 62005

به گزارش زنهار، امروز چهارشنبه در مناطقی از شمال غرب دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی واقع در غرب و جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز نواحی از اصفهان، غرب یزد ارتفاعات زاگرس جنوبی در شمال فارس، غرب کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان ابرناکی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

پنجشنبه بارش در نوار غربی و در مرکز کشور ادامه می‌یابد و برای نوار شرقی کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود.

جمعه در مناطقی از غرب، جنوب غرب کشور و در نیمه شمالی فارس استان‌های اصفهان، یزد، کرمان و همچنین در نیمه غربی کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال زنجان، اردبیل، گیلان و مازندران بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

شنبه با گذر سامانه بارشی از غرب کشور در مناطقی از غرب دامنه‌های جنوبی البرز مرکز شرق و جنوب شرق کشور بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

همچنین با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در سواحل شمالی کشور و استان اردبیل بارش باران و در ارتفاعات بارش برف آغاز می‌شود.

یکشنبه این سامانه در نیمه شرقی کشور فعال است و سبب بارش و وزش باد در این مناطق می‌شود در ضمن بارش در سواحل شمالی و ارتفاعات البرز ادامه خواهد داشت.

گفتنی است در سواحل دریای خزر تا روز جمعه افزایشی نسبی دما و طی روز‌های شنبه و یکشنبه کاهش نسبی دما رخ می‌دهد. دریای خزر طی روز‌های شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار