کدام سربازان شامل سه ماه کسری خدمت شدند؟

سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) مدت خدمت دوره ضرورت تمامی سربازان حین خدمت و مشمولانی که از این پس به خدمت اعزام می شوند به مدت 3 ماه کاهش یافت.

کدام سربازان شامل سه ماه کسری خدمت شدند؟
کد خبر: 61797

به گزارش زنهار، سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: در راستای اجرای طرح تحول خدمت وظیفه عمومی و به منظور ایجاد عدالت در مدت خدمت دوره ضرورت، متناسب با محل خدمت و نوع مأموریت های محوله، با پیشنهاد ستادکل نیروهای مسلح و تصویب فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) مدت خدمت دوره ضرورت سربازان حین خدمت و مشمولانی که از این پس به خدمت اعزام می شوند 3ماه کاهش یافت.

برابر جزییات اعلام شده در این اطلاعیه آمده است: تمامی سربازانی که برابر مفاد و شرایط این ابلاغیه به خدمت اعزام و به صورت بومی یا غیر بومی و با مأموریت های مختلف در سازمان های نیروهای مسلح بکارگیری شده یا از این پس بکارگیری می شوند، از این کاهش برخوردار شده و مدت زمان خدمت آنها از حداقل 14 ماه و متناسب با محل خدمت و مسافت آن تا محل سکونت و همچنین مأموریت های محوله در مناطق عملیاتی یا عادی تا حداکثر 21 ماه محاسبه می شود.

البته مدت خدمت دوره ضرورت سربازان مأمور به دستگاه های غیرنظامی در قالب امریه، برابر سنوات گذشته کماکان 24 ماه تعیین گردیده است.

در این اطلاعیه تأکید گردیده است: ملاک بومی یا غیربومی بودن سربازان بر اساس فاصله محل سکونت تا یگان خدمتی سربازان بوده و در صورتی که این مسافت کمتر از 200 کیلومتر باشد سرباز بومی و چنانچه این فاصله بیشتر از 200 کیلومتر باشد سرباز غیربومی محسوب می شوند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار