تله‌کابین دیزین تعطیل شد

سرپرست اداره کل استاندارد البرز گفت: علت تعطیل بودن تله‌کابین دیزین نداشتن ایمنی است.

تله‌کابین دیزین تعطیل شد
کد خبر: 61696

ایسنا: محمد حسین طاهری در نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه با اشاره به اینکه تکله کابین پیست دیزین همچنان تعطیل است، اظهار کرد: تله کابین این مجموعه به علت غیر ایمن بودن تجهیزات از سال گذشته تعطیل شده و تا استانداردسازی لازم در این خصوص انجام نشود، امکان حضور ورزشکاران فراهم نخواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کم کم به روزهای سرد سال و زمان استفاده از وسایل گرمایشی نزدیک می‌شویم، توضیح داد: از مردم درخواست می‌شود زمان خرید بخاری حتما به نشان استاندارد و شماره پروانه آن دقیت داشته باشند و اصالت کالایی که قصد خرید دارند را از طریق سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ چک کنند و در صورت هرگونه مغایرت موضوع را با ۱۵۱۷ درمیان بگذارند تا اقدامات لازم برای برخورد با متخلفان صورت بگیرد.

این مسئول با اشاره به نظارت دقیق بر سطح بازارهای استان ابراز کرد: سال گذشته در مجموع ۱۱ هزار بازرسی از واحدهای تولیدی، صنفی و... استان صورت گرفته که ۳۵ درصد از برنامه تعهد شده بیشتر بوده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: سال گذشته حدود ۲۵۰ پروانه استاندارد در البرز صادر شده و امسال نیز بنا به درخواست متقاضیان فرآیند بررسی پرونده‌ها در حال انجام است.

سرپرست اداره کل استاندارد البرز گفت: تمام درخواست‌های صدور پروانه دراسرع وقت در کمیته‌های مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد و نمونه برداری‌ها و بازرسی‌ها انجام می‌شود تا متقاضیان بدون معطلی بتوانند پروانه خود را دریافت کنند.

طاهری با بیان اینکه سازمان استاندارد سازمان مردم و مدعی العموم کیفیت است، تصریح کرد: در این دولت نظارت ویژه‌ای در بحث کم فروشی می‌شود و طبق آمار در کل کشور آمار کم فروشی از حدود ۴۰ درصد به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است.

این مسئول اظهار کرد: با توجه به تعداد بالای واحدهای عرضه کالا و خدمات، از مردم درخواست می‌شود در بحث گزارش کم فروشی بازوی استاندارد باشند و هرگونه تخلف را گزارش دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه هوش مصونوعی به عنوان فناوری جدید در آینده نقش بسزایی در توسعه استان ایفا می‌کند، ادامه داد: با توجه به نو بودن این فناوری هنوز مشمول استاندارد اجباری نیست و در این خصوص منتظر دستور العمل شورای‌عالی استاندارد هستیم.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار