اطلاعیه مهم آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس از اول مهر ماه

با توجه به اینکه اول مهر ۱۴۰۲ روز شنبه است و دوم مهر که یکشنبه است و تعطیل است، این سوال از سمت دانش آموزان و اولیا پرسیده می شود که آیا هفته اول مهر تعطیلی است یا نه؟.

اطلاعیه مهم آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس از اول مهر ماه
کد خبر: 60258

به گزارش زنهار، تعطیلی اول یکی از سوالات مطرح شده امروز والدین و دانش آموزان است. تعطیلی اول مهر علاوه بر دانش آموزان برای والدین و معلم ها نیز دارای اهمیت زیادی است. وزیر آموزش و پرورش درباره تعطیلی اول مهر صحبت کرد. آخرین اخبار تعطیلی اول مهر را در ادامه بخوانید.

  با توجه به اینکه اول مهر ۱۴۰۲ روز شنبه است و دوم مهر که یکشنبه است و تعطیل است، این سوال از سمت دانش آموزان و اولیا پرسیده می شود که آیا هفته اول مهر تعطیلی است یا نه؟

زمان آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ ۱۴۰۲ و بازگشایی مدارس، شنبه «اول مهر» است.

طبق قانون، روز اول مهر روز بازگشایی مدارس است بنابراین اگر اول مهر تعطیل باشد طبیعتا روز بعد از آن مدارس باز می‌شوند اما امسال اول مهر روز شنبه است که تعطیل رسمی هم نیست؛ بنابراین شنبه اول مهر ۱۴۰۲ روز اصلی بازگشایی مدارس است.

جشن شکوفه‌ها مربوط به پایه اول ابتدایی و جشن جوانه‌ها مربوط به پایه هفتم است که روز ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و استان‌ها باید برای این روز برنامه‌ریزی خود را انجام دهند. جشن غنچه‌ها برای کودکستانی‌ها (پیش دبستانی‌ها) نیز ۱۵ مهر ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

بنابراین علی رغم اخبار غیر رسمی فضای مجازی مبنی بر آغاز سال تحصیلی جدید مدارس از سوم مهر، روز اول بازگشایی مدارس، شنبه اول مهرماه است.

نامه تکان‌دهنده احمد توکلی در باره مولدسازی اموال /دولت فاتحه خانه‌دار شدن مردم و فاتحه خودش و عدلیه را یکجا بخواند!

تا کنون ۹۱ درصد دانش آموزان ایرانی ثبت نام خود را در مدارس تکمیل کرده‌اند و پیش ‌بینی می‌شود مهر امسال ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در مدارس حضور یابند.

مهمترین ماموریت دولت هم، آموزش و پرورش است

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اداری کشور است ومهم‌ترین ماموریت دولت هم، آموزش و پرورش است و این نگاه رئیس جمهور است.

ماموریتی که تربیت نسل و انتقال آموزه‌های دینی به آن نسل برای مقدمه سازی تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور حضرت حجت را در پیش دارد. این ماموریت ماموریتی است که هر کسی در مسیر آن قرار می‌گیرد باید براساس وظیفه کار کند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار