هشدار پلیس به مخدوش کنندگان پلاک

به گزارش زنهار؛ مخدوشی و دستکاری در ارقام پلاک جرم تلقی شده و ضمن تشکیل پرونده، متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

هشدار پلیس به مخدوش کنندگان پلاک
کد خبر: 48915

سرهنگ محمد رازقی امروز شنبه با اعلام اضافه شدن طرح برخورد با مخدوش کردن پلاک خودرو به طرح موتورسیکلت‌ها، افزود: اگر راننده ای اقدام به دستکاری در ارقام وسیله نقلیه کند و با این کار پلاک خودروی دیگر اعمال قانون و جریمه شود، ضمن اعمال مجازات و توقیف و تشکیل پرونده جهت معرفی به مراجع قضایی راننده باید صورت وضعیت خلافی خود و آن خودرو را نیز پرداخت کند.

وی بیان داشت: اگر مخدوشی و دستکاری در ارقام پلاک صورت بگیرد جرم تلقی شده و ضمن تشکیل پرونده متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهد شد و قانونگذار برای این تخلف ۶ماه تا یکسال نیز برای این تخلف حبس در نظر گرفته شده است.

سرهنگ رازقی گفت: از نظر پلیس راهنمایی و رانندگی هویت وسیله نقلیه با پلاک آن شناخته می شود و دستکاری، مخدوشی و پوشش پلاک جزء خطوط قرمز پلیس محسوب می‌گردد و وقتی خودرویی پلاک ندارد و یا راننده آن اقدام به پوشش و دستکاری پلاک می‌ کند در واقع هویت آن وسیله نقلیه شناخته شده نیست.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی مخدوشی و دستکاری در ارقام پلاک جرم است و پلیس ضمن توقیف وسیله نقلیه راننده را به مراجع قضایی معرفی خواهد نمود که قانونگذار ۶ ماه تا یکسال حبس برای مرتکبین این جرم در نظر گرفته است.

منبع خبر : ایرنا

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار