جزیره گربه ها کجاست؟

تاشیروجیما، جزیره‌ای کوچک در ژاپن است که بیش از ۱۰۰ گربه در آن زندگی می‌کنند. این جزیره به مرکز گردشگری عاشقان گربه تبدیل شده است. دوستداران گریه ها از سراسر دنیا به تاشیروجیما می روند.

جزیره گربه ها کجاست؟
کد خبر: 48511

به گزارش زنهار به نقل از خبر آنلاین: تاشیروجیما، جزیره‌ای کوچک در ژاپن است که بیش از ۱۰۰ گربه در آن زندگی می‌کنند و مرکز گردشگری محبوب عاشقان گربه از سراسر دنیاست.

گربه‌های این جزیره از نظر ژاپنی‌هایی که در این مکان زندگی می‌کنند،‌ نشانه‌های خوش‌یمنی‌اند. تاشیروجیما، جزیزه‌ای کوچک در ساحل شمال شرقی ژاپن است و به هر کجا که نگاه کنید، گربه از رنگ و نژادهای مختلف می‌بینید.

جزیره‌ای مخصوص گربه‌ها در ژاپن/ عکس

بنابر افسانه‌های ژاپن، گربه‌ها، خوش‌شانسی، سعادت و شادمانی به قلب جمعیت انسانی بومی این جزیره می‌آورند. به همین دلیل ساکنان تاشیروجیما از وجود این گربه‌ها استقبال می‌کنند. در اینجا مکان‌های متعددی مخصوص گربه‌ها وجود دارد.

جزیره‌ای مخصوص گربه‌ها در ژاپن/ عکس

اما علت وجود این همه گربه در این جزیره، به سال‌های بسیار دور برمی‌گردد. در آن سال‌ها اهالی این جزیره به پرورش کرم ابریشم برای تولید پارچه‌های ابریشمی مشغول بودند. این حشرات، موش‌های بسیاری را به خود جلب می‌کردند. پرورش‌دهنده‌ها برای رهایی از موش‌ها که آفت کرم‌های ابریشم شده بودند، از گربه‌ها استفاده کردند و بدین‌ترتیب این حیوانات به بخش جدایی‌ناپذیر این جزیره تبدیل شدند و مردم همیشه با عشق و محبت به این گربه‌ها توجه نشان می‌دادند و این علاقه تا به امروز ادامه دارد.

جزیره‌ای مخصوص گربه‌ها در ژاپن/ عکس

این روزها جمعیت گربه‌های این جزیره از جمعیت انسانی آن بیشتر است. در واقع سال ۲۰۱۵، تعداد افراد ساکن در این جزیره ۵۰ نفر بود، درحالی‌که گربه‌های آن حداقل ۱۵۰ تا بودند.

تقریبا هر دو ماه یکبار، یک دامپزشک برای معاینه گربه‌ها به این جزیره دعوت می شود. درضمن، سگ‌ها حق ورود به این جزیره را ندارند.

جزیره‌ای مخصوص گربه‌ها در ژاپن/ عکس

موضوع جالب‌تر این است که اهالی این جزیره هر سال برای گربه‌ها جشنواره ترتیب داده و برای آنها انواع خوراکی‌ها می‌برند و با بازی‌های مختلف، این گربه‌ها را سرگرم می‌کنند.

حتی در این جزیره وقتی گربه‌ای به‌طور تصادفی از صخره‌ای سقوط کرد و مرد، برای دفن او مکانی در نظر گرفتند و از آنجا مانند یک زیارتگاه مراقبت می‌کنند و اهالی جزیره، هدایای متعددی، مخصوص گربه‌ها به آن مکان می‌آورند.

نادیا زکالوند

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار