مشکل شارژ کارت بلیت‌های مترو کی حل می‌شود؟

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران(فاوا) به شهروندان تهرانی که از مترو و حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند، وعده داد که تا ابتدای فصل تابستان مشکلات شارژ کارت بلیت ها رفع شود.

مشکل شارژ کارت بلیت‌های مترو کی حل می‌شود؟
کد خبر: 47963

به گزارش زنهار؛ سعید جهانی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران(فاوا) درباره مشکلات شهروندان برای شارژ بلیت های مترو، بلیت های اعتباری و کارت منزلت و صف‌های طولانی گفت: در خصوص موضوع کارت بلیت با همکاری سازمان فاوا و مجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تغییر رویکرد مواجه هستیم و از ابتدای تیر ماه راه حل هایی را عملیاتی خواهیم کرد تا بخش عمده ای از مشکلات شهروندان رفع شود.

او با بیان اینکه تلاش می کنیم با همکاری فاوا و معاونت حمل و نقل و ترافیک، صف های طولانی برای شارژ بلیت نداشته باشیم، افزود: به سمتی خواهیم رفت که به صورت آنلاین و برخط شارژ کارت بلیت ها را انجام دهیم.

جهانی با اشاره به بازدید میدانی از روند صدور بلیت ها و شارژ کارت بلیت ها، به همراه عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: در این بازدید مشکلات شارژ کارت های بلیت بررسی شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران(فاوا) در خصوص اقشار خاص از جمله سالمندان، دانشجویان، دانش آموزان، معلولان و ایثارگران که از کارت منزلت استفاده می کنند، تاکید کرد: برای این افراد به دنبال تسهیلگری هستیم تا برای ارائه خدمات شهروندان را به دنبال خود نکشیم.

جهانی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم برای تسهیل استفاده از کارت های منزلت با دستگاه هایی از جمله وزارت علوم، سازمان ثبت احوال، وزارت علوم، آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید، هماهنگی هایی را انجام تا فرآیند ثبت نام ها و استعلام ها به طور آنلاین انجام شود.

به گفته او، تسهیل در فرآیند صدور کارت ها نیازمند همکاری فرادستگاهی است و شهرداری تهران به خودی خود نمی تواند انجام دهد.

او با بیان اینکه در مرحله گزار هستیم و ممکن است در این مدت زمان مشکلات شهروندان ادامه داشته باشد، گفت: شرمسار شهروندان هستیم اما تلاش می کنیم که تا ابتدای تابستان و تیرماه بخش عمده ای از مشلات کارت بلیت ها رفع شود.

عضو شورای شهر تهران برای مشکلات شارژ کارت منزلت عذرخواهی کرد

مهدی پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران روز گذشته در حاشیه یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران از شهروندان تهرانی برای مشکلات مترو به ویژه سالمندان برای وجود برخی مشکلات در شارژ کارت‌های منزلت عذرخواهی کرد و اظهار داشت:در حال حاضر تعداد قابل توجهی از مردم از مترو استفاده می‌کنند و مترو یکی از پر ترددترین وسایل حمل و نقل عمومی است.

او گفت: درخصوص این مشکلات مردم هر چه به شورا و شهرداری بگویند حق دارند و من بابت این کاستی‌ها به عنوان عضو شورا از مردم عذرخواهی می‌کنم.

او با بیان اینکه کمبود تعداد ایستگاه هایی که برای شارژ کارت‌ها از دیگر مشکلات شهروندان است که پیگیری خواهد شد، تاکید کرد: چند سال است که مبلغ سهم کارت‌های خاص منزلت نیز افزایش پیدا نکرده که پیشنهاد افزایش را مطرح و پیگیری خواهم کرد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار