محدودیت‌های ترافیکی نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تهران

پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی را در اطراف محل برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ۱۴۰۲ اعلام کرد.

محدودیت‌های ترافیکی نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تهران
کد خبر: 47917

به گزارش زنهار؛ سرهنگ احسان مومنی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ درخصوص فعالیت نمایشگاه بین المللی کتاب ۱۴۰۲ گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب از روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت لغایت روز شنبه سی‌ام از ساعت هشت صبح تا ۲۲ در مصلی حضرت امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود.

به گفته وی، با توجه به حضور گسترده هموطنان از نقاط مختلف کشور برای بازدید از نمایشگاه مذکور اتخاذ تمهیدات و تدابیر ویژه ترافیکی برای انتظام بخشی به عبور و مرور در معابر پیرامونی محل برگزاری نمایشگاه ضروری است.

سرهنگ مومنی درخصوص ماموریت های پلیس راهور تهران بزرگ ویژه نمایشگاه کتاب گفت: پلیس راهور تهران بزرگ ضمن پوشش ترافیکی معابر مرتبط با نمایشگاه، اقداماتی هم در راستای تسهیل تردد و بازدید شرکت کنندگان را در برنامه دارد.

وی درخصوص اعمال محدودیت توقف اعلام کرد: اعمال محدودیت های توقف وسایل نقلیه از ساعت ۸ صبح بصورت روزانه در طول برگزاری نمایشگاه در بزرگراه شهید سلیمانی حدفاصل بزرگراه مدرس تا خیابان قنبرزاده، خیابان قنبرزاده حدفاصل خیابان شهید بهشتی تا بزرگراه شهید سلیمانی در هر ۲ مسیر، خیابان شهید بهشتی حدفاصل قنبرزاده تا خیابان پاکستان، خیابان های مفتح و پاکستان برقرار خواهد بود.

معاون پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص محل توقف وسایل نقلیه گفت: پارکینگ چهل سرا ورودی از خیابان شهید مفتح (خیابان نقدی) و خیابان مطهری (خ جهانتاب) برای استفاده وسایل نقلیه شخصی سواری و پارکینگ های داخلی مصلی امام خمینی(ره) برای پارک تاکسی، سرویس ناشران، کارکنان و پارکینگ شماره ۲۷ ورودی از درب اصلی شماره یک در خیابان شهید بهشتی ویژه پارک موتورسیکلت و پارکینگ های شماره ۶ و هفت واقع در خیابان قنبرزاده برای پارک اتوبوس های شرکت واحد با مسیرهای تعیین شده در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ورود خودروهای ناشران یا حامل کتاب و همچنین کارکنان دارای برچسب ویژه که توسط متصدیان برگزاری نمایشگاه تهیه و برای اتومبیل های ناشران در اختیار آنها قرار داده می شود، از درب پارکینگ شماره چهار در خیابان بهشتی و درب های ۱۸، ۱۹ و ۲۰ در بزرگراه شهید سلیمانی در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، ساعات مجاز برای ورود خودروهای حامل کتاب به نمایشگاه از ساعت ۶ تا ۸ صبح است و خارج از زمان مذکور از ورود این قبیل خودروها جلوگیری می شود؛ همچنین درب شماره ۱۲ واقع در خیابان قنبرزاده برای تردد مراجعین (عابرین پیاده) در نظر گرفته شده و انتقال محموله و بار در ساعات کم ترافیک و از یک مقطع خاص (از درب پارکینگ شماره چهار) صورت می پذیرد.

سرهنگ مومنی از مردم درخواست کرد که برای مراجعه به نمایشگاه کتاب از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و اتوبوس استفاده کنند و از وسیله نقلیه شخصی به دلیل محدودیت فضای پارکینگ خودداری کنند. 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار