جزئیات دستگیری اعضای باند کپی کننده اطلاعات ۱۳ هزار کارت بانکی

با تلاش ماموران پلیس فتا البرز، اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری که در سراسر کشور بیش از ۱۳ هزار عدد کارت بانکی را کپی برداری کرده بودند، در استان‌های البرز و هرمزگان دستگیر شدند.

جزئیات دستگیری اعضای باند کپی کننده اطلاعات ۱۳ هزار کارت بانکی
کد خبر: 35459

به گزارش زنهار؛ سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر بیان کرد: در پی ارجاع چندین پرونده برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان به پلیس فتای استان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جرائم سایبری این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: بررسی های اولیه ماموران حاکی از این بود که برداشت ها به گونه ای صورت گرفته که کارت بانکی شهروندان در اختیار خود آنها بوده که با توجه به اطلاعات به دست آمده، انجام برداشت اسکیمری از سوی کلاهبردارن برای ماموران محرز شد.

فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: در ادامه با بررسی تراکنش های صورت گرفته از کارت بانک مالباختگان مشخص شد که همه آنها در یک بازه زمانی مشخص از یک دکه مطبوعاتی در فردیس خریداری کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: بلافاصله بررسی های اطلاعاتی و پلیسی برای شناسایی متهمان انجام و با بکارگیری اقدامات پیچیده فنی در یک بازه زمانی کوتاه سه کلاهبردار در این زمینه در استان های البرز و هرمزگان شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شدند.

سردار محمدیان اضافه کرد: متهمان در تحقیقات تکمیلی به کپی برداری از ۱۳ هزار کارت و برداشت غیرمجاز از بخش قابل توجهی از کارت های بانکی شهروندان به ارزش حدودی ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند، به شهروندان توصیه کرد در هنگام خرید حتماً به وارد کردن رمز کارت بانکی از سوی خود تاکید داشته باشند.

 

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار