ورود تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال

رییس شورای شهر تهران از ورود تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال جاری خبر داد.

ورود تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال
کد خبر: 31437

به گزارش زنهار، مهدی چمران در حاشیه برگزاری نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تشریح اقدامات مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گفت: پیش‌بینی شده است که تعدادی اتوبوس اضافه شود که البته این تعداد جوابگو و پاسخگوی شهروندان تهرانی نیست.

وی افزود: همچنین بنا بر هماهنگی انجام شده قرار است تا پایان شهریورماه از سوی وزارت کشور تعدادی اتوبوس به شهرداری‌ها واگذار شود که در همین ارتباط نیز تعدادی اتوبوس به شهرداری تهران تحویل خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این تعداد اتوبوس جوابگوی جابجایی شهروندان تهرانی نیست، گفت: برای آنکه بتوانیم خدمت‌رسانی مناسبی را در حوزه حمل و نقل و جابجایی مسافران داشته باشیم، باید چندین هزار دستگاه اتوبوس به شهر تهران اضافه شود که البته این مسئله برنامه‌ریزی شده است اما قطعاً زمان‌بر خواهد بود.

چمران با اشاره به انعقاد قرارداد شهرداری تهران با برخی از شرکت‌های داخلی جهت تامین اتوبوس ادامه داد: این قراردادها به امضا رسیده است و ان‌شاءالله تا پایان سال تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهر تهران اضافه خواهد شد.

وی همچنین از ورود اتوبوس‌های دست دوم به ناوگان حمل و نقل شهری اشاره کرد و افزود: این اتوبوس‌ها نیز خریداری شده و شرایط خوبی دارد و آنها نیز وارد این چرخه خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در پایان شورای چهارم نزدیک به ۶۰۰۰ دستگاه اتوبوس به شورای پنجم تحویل داده شد، گفت: این درحالی است که در پایان فعالیت شورای پنجم 2000 اتوبوس به شورای ششم تحویل داده شد.

چمران با اشاره به اینکه برمبنای طرح جامع شهر تهران و بر اساس محاسبات صورت گرفته حداقل اتوبوس‌های شهر تهران باید به عدد 9000 دستگاه اتوبوس برسد، اظهار کرد: ما باید بتوانیم برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان تهرانی در بازه زمانی تعیین شده در طرح جامع شهری به این تعداد اتوبوس برسیم.

وی با اشاره به اورهال کردن واگن های قطار مترو گفت: این موضوع در حال انجام است که اخیرا نیز با بهره‌برداری از پایانه جدید برای این مسئله؛ روند اورهال کردن قطارها تسریع شده و ان‌شاءالله با تامین لوازم یدکی مورد نیاز و مساعدت شورای شهر تهران این روند شرایط بهتری را پیدا خواهد کرد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: ان‌شاءالله با اورهال کردن قطارها، خریداری واگن های جدید و ورود اتوبوس‌های جدید وضعیت حمل و نقل پایتخت مناسب خواهد شد.

چمران همچنین در واکنش صحبت‌ها و مصاحبه‌ها و بیانیه‌های اخیر اعضای سابق شورای شهر تهران در خصوص مدیریت گذشته و انتقاد به مدیریت فعلی گفت: بنده توصیه خاصی به این دوستان ندارم و آنها نیز نظرشان را گفته‌اند.


 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار