کیفیت هوای تهران در مرز ناسالم برای گروه‌های حساس

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۹ شهریورماه) ۹۹ و در مرز ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

کیفیت هوای تهران در مرز ناسالم برای گروه‌های حساس
کد خبر: 30540

به گزارش زنهار، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ وکیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۵ است و کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.

غلظت آلاینده‌ها تا ساعت ۲۱ روز جمعه (۱۸ شهریورماه) در شرایط قابل قبول قرار داشت؛ اما از ساعت ۲۲ همان روز با رسیدن به عدد ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت که این وضعیت تا ساعت ۸ صبح امروز ادامه داشت. در ساعت ۹ صبح دوباره کاهش یافت و با رسیدن به عدد ۹۹ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

 

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار