اتفاق تاریخی در جهان/ افشای نام ۱۰۰ کشیش متجاوز به کودکان

نیمی از مردان این فهرست که شامل افرادی است که از دهه‌ی ۱۹۲۰ میلادی به خدمت کلیسا درآمدند، دیگر در قید حیات نیستند.

کد خبر: 26159

به گزارش زنهار؛ فشار‌های عمومی اسقف اعظم نیویورک را واداشت نام ۱۲۰ کشیش و خادم کلیسا را که کودکان را مورد تعرض قرار داده بودند یا در تولید هرزه نگاری‌های کودکان نقش داشتند، اعلام کند.

این افشاگری یکی از بزرگترین افشاگری‌های تاریخ کلیسا است و فقط شامل کشیش‌هایی است که در ناحیه‌ی تحت نفوذ اسقف اعظم فعالیت می‌کردند. این به این معنی است که با در نظر گرفتن موسسات و رده‌های مذهبی دیگر، این فهرست به احتمال زیاد طولانی‌تر خواهد شد.

نیمی از مردان این فهرست که شامل افرادی است که از دهه‌ی ۱۹۲۰ میلادی به خدمت کلیسا درآمدند، دیگر در قید حیات نیستند.

کاردینال تیموتی دولان در نامه‌ای که به همراه اسامی منتشر شده است گفته است: «هیچ کدام از افرادی که نامشان در فهرست اماده مشغول خدمت نیستند.»

او همچنین گفته است، افشای نام افراد متجاوز به درخواست قربانیان و نجات یافته گان و همینطور عموم مردم صورت گرفته است.

دولان نوشته است: «امروز به عنوان کسی این نامه را می‌نویسم که کاملا از شرمی که به خاطر آزار جنسی کودکان گریبان کلیسایمان را گرفته است، آگاهم. من این نامه را می‌نویسم تا برای آن خدام و اسقف‌هایی که قرار بود مکانی امن برای این مردان جوان مهیا کنند، اما به جایش از اعتماد آن‌ها سوء استفاده کردند، در نزد خداوند و با ایمانی قلبی، طلب بخشش کنم.»

شبکه‌ی حامیان کسانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند که به SNAP معروف است، با انتشار بیانیه‌ای گفت: از افشاسازی خبر تجاوز کشیش‌ها به کودکان بسیار «خرسند» است. این گروه گفت، امیدوار است این افشاگری‌ها قربانیان را تشویق کند قدم جلو گذاشته و به مسئولان گزارش دهند.

در عین حال این شبکه درخواست کرده است جزئیات بیشتری از این اسامی در اختیار عموم قرار بگیرد.

آن‌ها خواسته اند، جزئیاتی نظیر این که این اسقف‌ها در کجا خدمت کرده اند و چه زمانی برای نخستین بار جرم آن‌ها افشا شده است و پاسخ کلیسا به این افشاگری چه بوده است، منتشر کند.

آن‌ها می‌گویند، فقط در صورتی می‌توان از تکرار موارد مشابه در آینده جلوگیری کرد که بدانیم دقیقا در گذشته چه اتفاقی افتاده است.

منبع: CNN

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار