کد خبر: 23047

کرونا در فصل گرما اوج می گیرد!

نکته قابل توجه این است که در این روز‌ها که بیماری کرونا در کمترین سطح شیوع قرار دارد و و به همین علت بهترین زمان برای تزریق واکسن به علت ایجاد بیشترین سطح ایمنی در بدن می‌شود با این اقدام شاهد افزایش سطح ایمنی مردم در مقابل ویروس خواهیم بود.

به گزارش زنهار، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: احتمال شروع موجود جدید کرونا در فصل گرما خارج از انتظار نیست.

دکتر عبدالجبار ذاکری صبح امروز (اول تیرماه) افزود: باتوجه به اینکه نسبت قابل توجهی از جمعیت استان هرمزگان بیش از ۴ ماه از آخرین تزریق واکسن آن‌ها می‌گذرد و اکثر جمعیت نسبت به بیماری کووید ۱۹حساس هستند و باتوجه به تجربه سال‌های گذشته در خصوص موج طولانی و شدیدتر کووید در فصل گرما این هشدار به ما می‌دهد که احتمال شروع موجود جدید خارج از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه به همین علت کماکان استفاده از ماسک را مخصوصا در تمامی اماکن سربسته و تزریق دُز چهارم از اهمیت بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که در این روز‌ها که بیماری کرونا در کمترین سطح شیوع قرار دارد و و به همین علت بهترین زمان برای تزریق واکسن به علت ایجاد بیشترین سطح ایمنی در بدن می‌شود با این اقدام شاهد افزایش سطح ایمنی مردم در مقابل ویروس خواهیم بود.

رئیس مرکز بهداشت استان هرمزگان با اشاره به اینکه دُز چهارم واکسن کرونا شامل همه افراد بالای ۱۸ساال با فاصله بیش از ۴ ماه فاصله زمانی از دریافت نوبت سوم می‌شود، تصریح کرد: کلیه واکسن‌های توصیه شده برای تزریق دوز چهارم دراستان هرمزگان موجود است.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار