کد خبر: 22358

مردان هوسران در دام باند فساد و فحشا!

سرکرده‌های باند ترویج فساد و فحشا با لایوهای اینستاگرامی در عملیات پلیس فتای کشور دستگیر شدند.

به گزارش زنهار، چندی قبل ماموران پلیس فتای کشور با رصد در شبکه‌های اجتماعی متوجه فعالیت یک شبکه سازمان‌یافته فساد و فحشا در کشور شدند. این شبکه در استان‌های مختلف و به‌صورت شبکه‌ای فعالیت داشتند و با نمایش لایو‌های مستهجن از مردان هوسران پول می‌گرفتند. شگرد اعضای این باند به این صورت بود که با شناسایی مردان هوسران در فضای مجازی، آن‌ها را به دام انداخته و به بهانه نمایش زنده رقص یا رفتار‌های مستهجن در شبکه‌های اجتماعی از آن‌ها پول می‌گرفتند.

متهمان برای این‌که ردی از خود باقی نگذارند، از کارت‌های بانکی اجاره‌ای استفاده کرده و پول‌ها را به این حساب‌ها واریز می‌کردند. با تکمیل تحقیقات، چهار زن و مرد که از سرکرده‌های این شبکه‌ها بودند، با دستور قضایی دستگیر شدند.

سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتای فراجا در این باره گفت: براساس رصد‌های صورت گرفته در فضای مجازی اعضا و سرشاخه‌های اصلی یک باند که به‌صورت سازمان‌یافته در استان‌های مختلف کشور اقدام به انتشار لایو‌های غیراخلاقی و نامتعارف با مصادیق ترویج بی‌بند و باری و پولشویی با استفاده از کارت‌های بانکی اجاره‌ای در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و پیام‌رسان واتس‌اپ و تلگرام می‌کردند، مورد شناسایی قرار گرفتند. اعضای این باند در استان‌های بوشهر، تهران بزرگ، آذربایجان‌غربی، زنجان و شیراز حضور داشته و اقدامات مجرمانه خود را در بستر فضای مجازی مرتکب می‌شدند که با دستور قضایی دستگیر شدند.

وی با بیان این‌که متهمان پس از دستگیری و توقیف تجهیزات الکترونیکی و مواجهه با ادله جرم به بزه خود اقرار کردند، از تحویل این افراد به مراجع قضایی خبر داد.

سردار مجید ادامه داد: تعدادی از کاربران و فعالان حرفه‌ای فضای مجازی که با رعایت نکردن قوانین و مقررات و بی‌توجهی به هنجار‌ها نسبت به تولید و انتشار محتوای غیر‌اخلاقی اقدام کرده‌اند نیز مورد احضار و توجیه و اخذ تعهد قرار گرفته‌اند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار