کد خبر: 22300

استقرار گرما در این استان‌ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ازوقوع رگبار و رعد و برق در ۹ استان طی دو روز آینده، استقرار گرما در بیشتر نقاط کشور و تداوم خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها خبرداد.

به گزارش زنهار؛ صادق ضیاییان افزود: طی دو روز آینده در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل، به‌صورت پراکنده در خراسان جنوبی، جنوب و جنوب شرق سیستان و بلوچستان، در ارتفاعات کرمان و هرمزگان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد همچنین دامنه‌های شمالی البرز واقع در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده خواهند داشت.

وی در ادامه گفت: از پنجشنبه تا یکشنبه (۲۶ تا ۲۹ خرداد ماه) در غالب مناطق کشور هوای گرم و پایدار استقرار خواهد داشت، هرچند روزهای شنبه و یکشنبه (۲۸ و ۲۹ خردادماه) در سواحل دریای خزر بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه طی روز چهارشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان همچنین در استان‌های همدان، مرکزی و قم و در اواخر وقت در شمال شرق کشور وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک انتظار می رود، اظهارکرد: از بعدازظهر چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه در استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید و گردوخاک رخ می‌دهد.

وی افزود: از پنج شنبه تا یکشنبه در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان وبلوچستان به‌ویژه منطقه زابل، جنوب سمنان، شمال اصفهان، یزد و شرق کرمان، وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک رخ می‌دهد و در روزهای شنبه و یکشنبه در منطقه زابل وقوع طوفان گردوخاک دور از انتظار نخواهد بود.

به گفته ضیاییان روزهای پنجشنبه و جمعه از غرب تا مرکز خلیج فارس و شرق دریای مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۶ خردادماه) صاف، گاهی وزش باد، در اواخر وقت وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی جمعه ‌(۲۷ خردادماه) صاف و غبار محلی با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ خردادماه) اهواز با دمای ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۷ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار