کد خبر: 22240

بازداشت 733 سارق و مالخر در تهران

رییس پلیس پایتخت از بازداشت ۷۳۳ سارق و مالخر در تازه‌ترین مرحله از طرح رعد خبرداد.

به گزارش زنهار، سردار حسین رحیمی در پنجاه و ششمین مرحله از طرح رعد که صبح امروز (سه شنبه ۲۴ خرداد) در مقر مرکزی پلیس پایتخت برگزار شد، گفت: امروز پنجاه و ششمین مرحله از طرح رعد پس از چندین روز کار اطلاعاتی و عملیاتی به اجرا درآمده و در جریان آن ۷۳۳ متهم که سارق، مالخر، گوشی قاپ، سارق موتور و خودرو بودند بازداشت شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: با انهدام ۱۹ باند در این طرح بالغ بر ۳۲۴۰ فقره از اموال مردم کشف و به ۹۵۳ فقره پرونده سرقت نیز رسیدگی شد.

وی ارزش ریالی اموال کشف شده را ٢٢ میلیارد و ١٩٣ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: ۲۲ محکوم فراری نیز در طرح مذکور بازداشت شدند که به عناوین مختلف و از مدت ها قبل متواری بوده و تحت تعقیب محاکم قضایی قرار داشتند. همچنین ۲۷۰ فشنگ جنگی، ۱۱۷ قبضه سلاح سرد و چهار قبضه سلاح گرم نیز در این مرحله از طرح کشف شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان این که در این طرح ۸۷ مورد از پاتوق های سارقان، ۱۷ پاتوق مالخران و دو محل تردد اوباش نیز با حکم قضایی پاکسازی شدند، اضافه کرد: ۵۹ نقطه که در آن مواد مخدر به فروش می رسید نیز پاکسازی شد.

وی گفت: همچنین ٣١ درصد از سارقان که امروز دستگیر شدند سارقان قطعات و لوازم نقلیه بودند. ٢١ درصد جیب بر و کش رو زن بودند. همچنین ١٩ درصد سارق معابر، ١٧ درصد سارق اماکن خصوص و دولتی و پنج درصد نیز سارقان منزل بودند.

رحیمی در ادامه به یکی از دستاوردهای این طرح اشاره کرد و گفت: در یکی از موارد که در این مرحله از طرح انجام شد از یک باند چهار نفره ۹۰ کیلوگرم هروئین کشف شد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار