کد خبر: 22183

آخرین جزئیات از پرونده سارقان بانک ملی/ مالباختگان به کجا مراجعه کنند؟

فرمانده انتظامی تهران بزرگ آخرین جزئیات از رسیدگی به پرونده سرقت از صندوق امانات بانک ملی را تشریح کرد.

به گزارش زنهار؛ سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پنجاه و ششمین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین خبر از سارقین بانک ملی گفت: بر اساس اخرین اعتراف، سارقین اصلی ۴ نفر بودند که شامل ۳ برادر و یک پسرخاله بودند.

وی افزود: آخرین جلسه در شب جمعه ساعت ۱۰ شب در منزل پدر و با حضور وی برقرار شد و هماهنگی های لازم به عمل آمد. بلیط دونفر از سارقین قبلا تهیه شده بود که قرار شد صبح ۲ شنبه ساعت ۶ به مقصد خارج از ایران متواری شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: طبق اعترافات جدید ساعت ۱ تا ۲ بامداد ، دونفر وارد بانک شده و مسئولیت تدارکات، مراقبت، کشیشک و هماهنگی های لازم برای لوازم را برعهده داشتند و ۲ نفر دیگر مسئولیت قطع کردن وسایل حفاظتی و امنیتی بانک و سرقت اصلی از صندوق امانات را بر عهده داشتند.

سردار رحیمی درمورد اموال مالباختگان گفت: اقدام بعدی برگرداندن اموال مردم است که بالغ بر هزاران سکه، دلار و یورو است که پس از شمارش با نظارت نماینده دادستان و بانک ملی و پلیس تحویل خزانه بانک ملی  داده شد.

وی بیان کرد: تیمی از بانک ملی و اتحادیه طلا فروشان و متحصصان در امر طلا و نماینده پلیس و دستگاه قضایی حدود ۵ روز فعالیتکردند تا اموال سرقت رفته شناسایی شود و حدود ساعت ۶ صبح روز گذشته(دوشنبه) کار شناسایی، بسته بندی و شناسنامه دار کردن اموال و انتقال آنها به خزانه تمام شد که این اعمال توسط ۶ دوربین فیلمبرداری شده است.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار