کد خبر: 18364

حتما قبل خواب یک عدد از این میوه بخورید

جالب است بدانید ترکیبات خاصی در سیب یافت می‌شوند که ممکن است بر کیفیت خواب اثر بگذارند! از جمله‌ این ترکیبات می‌توان به ملاتونین، پتاسیم و کربوهیدرات‌ها اشاره کرد.

به گزارش زنهار؛ سیب یک منبع عالی فیبر است و همین باعث می‌شود که این میوه شاخص گلیسمی (GI) پایینی داشته باشد، به این معنی که سطح قند خون را به میزان ناچیزی افزایش می‌دهد. علاوه بر فیبر، مواد مغذی دیگری در سیب وجود دارند که بدن برای داشتن خوابی آرام به آن‌ها نیاز دارد. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی خواص خوردن سیب در شب برای سلامتی می‌پردازیم.

ملاتونین

از مهم‌ترین عواملی که روی خواب تاثیر دارد، ملاتونین است. مغز شما با تاریک شدن هوا به طور طبیعی ملاتونین تولید می‌کند. این موضوع به آرامش بدن کمک می‌کند و با ایجاد خواب‌آلودگی، شما را برای خوابیدن در طول شب آماده می‌کند. ملاتونین را می‌توان از طریق منابع غذایی و مکمل‌ها نیز دریافت کرد.

ویتامین C

ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان است که طی مبارزه با رادیکال‌های آزاد در بدن، از سلامت شما محافظت می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که التهاب و استرس اکسیداتیو ( که زمانی اتفاق می‌افتد که غلظت رادیکال‌های آزاد خیلی زیاد است) ممکن است به مدت استاندارد خواب آسیب برساند. بنابراین، خوردن منظم سیب ممکن است به طور غیرمستقیم کیفیت خواب را تقویت کند.

پتاسیم

سیب حاوی مقادیر کمی از ماده معدنی پتاسیم است. یک مطالعه اثرات مکمل پتاسیم را بر کیفیت خواب در مردان سالم ۱۸ تا ۳۳ ساله که رژیم غذایی کم‌پتاسیم داشتند مورد بررسی قرار داد. نتایج نشان داد پتاسیم باعث بهبود خواب می‌شود.

مضرات احتمالی مصرف سیب پیش از خواب

غذا خوردن قبل از خواب ممکن است برخلاف ریتم طبیعی شبانه‌ روزی شما باشد. مطالعات نشان می‌دهد که اگر در ساعات پایانی شب غذا میل کنید، احتمال ابتلا به چاقی و بیماری‌های قلبی-متابولیکی مثل دیابت، فشار خون و کلسترول بالا در شما افزایش می‌یابد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار