کد خبر: 18345

خبر شوکه کننده درباره کرونا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز از بستری شدن ۱۶ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی این استان خبر داد.

به گزارش زنهار؛ آقای صیادی گفت: مجموع کل موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک، از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرزبه ۸۷ هزار و ۳۵۰ نفر رسیده است.

او می‌گوید: در حال حاضر تعداد ۱۰۴ نفر شامل موارد (قطعی، محتمل و مشکوک)، در مراکز درمانی بستری هستند افزود: از این تعداد، ابتلای ۸ نفر به بیماری کووید ۱۹، تا این تاریخ قطعی شده است.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز طی۲۴ ساعت گذشته ۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده است و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۶۸۳۲ نفر رسیده است.

تاکنون ۸۰ هزار و ۴۱۳ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

نتایج یک تجزیه و تحلیل جدید نشان می‌دهد که عفونت‌های بیمارستانی و مقاوم به آنتی بیوتیک در طول پاندمی کووید ۱۹ افزایش یافته است.

افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی در بیمارستان‌ها به ویژه در میان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بالا بوده است.

محققان حدس می‌زنند که افزایش تجویز آنتی‌بیوتیک و کاهش کنترل عفونت در طول بحران ممکن است تا حدی عامل این امر باشد.

با گذشت زمان، باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها می‌توانند در برابر داروهای ضدمیکروبی، که شامل آنتی‌بیوتیک‌ها، ضد ویروس‌ها، ضد قارچ‌ها و ضدانگل‌ها می‌شود، مقاومت کنند. این امر درمان عفونت‌های رایج را به طور فزاینده‌ای سخت و به طور بالقوه کُشنده می‌کند.

در سال ۲۰۱۹، ۱.۲ میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر عفونت‌های مقاوم ضد میکروبی جان خود را از دست دادند و سازمان جهانی بهداشت تخمین می‌زند که تعداد مرگ و میر سالانه تا سال ۲۰۵۰ ۱۰ برابر خواهد شد.

تجویز بیش از حد آنتی‌بیوتیک ها و کنترل ضعیف عفونت باعث ایجاد مقاومت دارویی می‌شود.

نگرانی‌هایی وجود دارد که افزایش استفاده از آنتی‌بیوتیک برای درمان عفونت‌های ثانویه مرتبط با کووید ۱۹ باعث تسریع توسعه عفونت‌های مقاوم ضد میکروبی شده است، اما شواهد مستقیم وجود ندارد.

به گفته محققان، عوامل دیگری احتمالاً در افزایش مقاومت در طول پاندمینقش داشته است، از جمله بستری طولانی‌تر در بیمارستان و عفونت‌های باکتریایی و قارچی ثانویه در بیماران مبتلا به کووید -۱۹ شدید.

استفاده زیاد از استروئیدها و سایر عوامل سرکوب کننده سیستم ایمنی نیز ممکن است در این زمینه نقش داشته باشند.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار