کد خبر: 17507

لغو حکم اعدام محیط‌بان کرمانشاهی واقعا صحت دارد؟

مشاور رسانه‌ای یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: در حال حاضر حکم قصاص محیط‌بان "برومند نجفی" تا انجام دادرسی مجدد نقض شده است اما شایعاتی که با عنوان لغو حکم اعدام و ابطال پرونده پخش شده, صحت ندارد و به هیج وجه مورد تأیید ما نیست.

به گزارش زنهار؛ ۲۹ فروردین ماه سال جاری سازمان محیط زیست از تغییرات جدید در روند رسیدگی به پرونده محیط‌بان "برومند نجفی" خبر داد و اعلام کرد که درخواست اعاده‌ دادرسی پرونده‌ محیط‌بان برومند نجفی توسط دیوان‌عالی کشور پذیرفته شد و این پرونده برای رسیدگی‌ مجدد حقوقی، به شعبه‌ هم‌عرض، ارجاع می‌شود. پس از اعلام این خبر, موضوع در فضای مجازی به شکل دیگری بازتاب پیدا کرد و اخباری مبنی بر لغو حکم اعدام و ابطال پرونده منتشر شد.

درباره این شایعات و اخبار نادرست، مجید غضنفری؛ مشاور رسانه‌ای یگان حفاظت سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: یکی از آقایان فعال اجتماعی مشهور و تعدادی از افراد ناآگاه از ابتدا رسانه‌ای شدن پرونده محیط‌بان برومند نجفی به واسطه اشراف نداشتن بر موضوع، دائماً در مسیر پرونده سنگ‌اندازی کردند و در حالی که به ظاهر قصد داشتند به پرونده کمک کنند, باعث ایجاد مشکل در روند کار شدند!

وی توضیح داد: در حال حاضر به صورت قانونی، دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی که وکلای پرونده ارائه کرده بودند را تأیید کرده و قرار شده که پرونده به شعبه هم‌عرض برای رسیدگی مجدد, ارجاع شود؛ در حال حاضر تنها واژه‌ای که می‌توان برای این شرایط به کار برد این است که حکم قصاص تا انجام دادرسی مجدد نقض شده است اما شایعاتی که با عنوان لغو حکم اعدام و ابطال پرونده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پخش شده, صحت ندارد و به هیج وجه مورد تأیید ما نیست.

مشاور رسانه‌ای یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان این که موضوع رضایت گرفتن از خانواده محترم مرحوم همچنان در دستور کار سازمان محیط زیست قرار دارد, خاطرنشان کرد: علیرغم ادامه تلاش‌ها برای جلب رضایت, ممکن است که در دادرسی مجدد مستنداتی ارائه شود که نشان از بی‌گناهی محیط‌بان ما داشته باشد و ممکن است با ارائه شواهد و مستندات، حکم اعدام لغو شود.

در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹, یکی از مخبران یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه با مشاهده چهار شکارچی غیرمجاز که با خودروی آفرود وارد منطقه حفاظت‌ شده بیستون کرمانشاه شده بودند و به‌گفته این مخبر، اقدام به شکار کرده بودند، موضوع را به پاسگاه محیط‌بانی مستقر در منطقه اطلاع می‌دهد.

بلافاصله بعد از اطلاع‌رسانی, پنج نفر از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه برای بررسی مسئله خود را به خودروی شکارچیان می‌رسانند و در درگیری میان نیروهای محیط‌بانی و شکارچیان، ضمن اصابت تعدادی تیر به خودروی شکارچیان، یک نفر از آن‌ها با گلوله محیط‌بان نجفی زخمی می‌شود و در ادامه جان خود را از دست می‌دهد.

وبگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار